Robert Carradine

aktor
Robert Carradine zdjęcie
  • Data urodzenia: 1954-03-24
  • Miejsce urodzenia: Hollywood, Los Angeles, California, USA
Zostań współautorem tej strony

Biografia

Robert Carradine to amerykański aktor i producent filmowy, urodzony 24 marca 1954 roku w Hollywood w Kalifornii. Jego ojciec, John Carradine, oraz bracia, Keith Carradine i David Carradine, również byli aktorami.

Karierę filmową rozpoczął w latach 70., zadebiutował w filmie "The Cowboys" u boku Johna Wayne'a. Kolejne role przyniosły mu popularność, w tym występy w takich filmach jak "Ucieczka na szczyt" czy "Kapitan Ron". Jednak to rola Lewisa Skolnicka w popularnym filmie "Niebezpieczne związki" z 1984 roku przyniosła mu największą sławę.

W latach 90. Carradine pojawił się w wielu filmach niezależnych, takich jak "Nowy Jork – Miasto Szansy" czy "Rządy pieniądza". W 2000 roku zagrał główną rolę w popularnym horrorze "Krzyk 3". W kolejnych latach kontynuował pracę jako aktor, pojawiając się w różnych filmach i serialach.

W 2006 roku Carradine zaczął pracę jako producent filmowy i stworzył firmę Carradine Productions. Jego pierwszym projektem był film "To Kill a Memory". W 2010 roku zadebiutował jako reżyser, filmem "Dorwać gringo".

Carradine był trzykrotnie żonaty i ma trójkę dzieci. W 2015 roku miał poważny wypadek samochodowy, ale szczęśliwie przeżył. W swoim życiu zmagał się również z problemami alkoholowymi i narkotykowymi, które udało mu się przezwyciężyć.

Filmografia

Aktor:

Recenzje, komentarze ( 0 )

    brak opinii. Twoja może być pierwsza!
x