Billy Connolly

dubbingowiec, aktor
Billy Connolly zdjęcie
  • Data urodzenia: 1942-11-24
  • Miejsce urodzenia: Anderston, Glasgow, Scotland, UK
Zostań współautorem tej strony

Biografia

Billy Connolly to szkocki komik, aktor i muzyk, urodzony 24 listopada 1942 roku w Glasgow w Szkocji. Przed karierą artystyczną pracował m.in. jako spawacz, stolarz i żołnierz.

W latach 70. Billy Connolly stał się jednym z najpopularniejszych stand-up comedianów w Wielkiej Brytanii, słynąc z charakterystycznej szkockiej wymowy i zaskakującego poczucia humoru. Z czasem zaczął pojawiać się także w filmach i serialach telewizyjnych, m.in. w filmie "Muppety na wyspie skarbów" (1996) i serialu "Czarne lusterko" (2011).

Billy Connolly jest także aktywny jako muzyk, grając na gitarze i harmonijce ustnej. W 1991 roku wydał swój pierwszy album muzyczny, zatytułowany "The Humblebums". W późniejszych latach nagrywał także solowe płyty.

W życiu prywatnym Billy Connolly był trzykrotnie żonaty. Jego drugą żoną była aktorka i producentka Pamela Stephenson, z którą ma trzech dzieci. Billy Connolly jest również znanym działaczem charytatywnym i angażuje się m.in. w walkę z chorobą Parkinsona, z którą sam zmaga się od kilku lat.

Filmografia

Aktor:

x