Christian Clavier

aktor, scenarzysta
Christian Clavier zdjęcie
  • Data urodzenia: 1952-05-06
  • Miejsce urodzenia: Paris, France
Zostań współautorem tej strony

Biografia

Christian Clavier jest francuskim aktorem, scenarzystą i producentem filmowym. Urodził się 6 maja 1952 roku w Paryżu, Francja. Jest jednym z najbardziej znanych i cenionych francuskich komików i jego kariera trwa już ponad trzy dekady.

Clavier rozpoczął swoją karierę w teatrze i telewizji, a jego pierwszym filmem był "Les Fugitifs" (1986). W ciągu lat wystąpił w wielu innych filmach i serialach telewizyjnych, takich jak "Les Visiteurs" (1993), "Astérix et Obélix contre César" (1999) i "Les Naufragés" (2000).

Clavier jest również znany z występów w wielu komediach, takich jak "Les Visiteurs" (1993), która była jednym z największych francuskich hitów komediowych wszech czasów. Jego umiejętności komediowe i niezapomniane występy wprowadziły go na międzynarodową mapę i czynią go jednym z najbardziej znanych i cenionych francuskich komików.

Clavier jest również aktywny w działalności charytatywnej i społecznej, wspierając wiele inicjatyw i organizacji, których celem jest poprawa jakości życia i pomoc potrzebującym. Jego zaangażowanie i poświęcenie dla swojej kariery i działalności społecznej czynią go cenionym i szanowanym artystą, którego dorobek i talent zostaną zapamiętane przez wiele pokoleń.

Filmografia

Aktor:

x