Anna Przybylska

aktorka, dubbingowiec
Anna Przybylska zdjęcie
  • Data urodzenia: 1978-12-26
  • Miejsce urodzenia: Gdynia, Pomorskie
Zostań współautorem tej strony

Biografia

Kariera aktorska, którą rozpoczęła w 1997 roku, to tylko jeden z wielu punktów w życiu tej utalentowanej kobiety. Przed tym, zdążyła zdobyć tytuł jednej z najpiękniejszych twarzy w Polsce w 1994 roku, dzięki zajęciu miejsca w pierwszej trójce konkursu Twarz Roku.

Jednak to aktorstwo przyniosło jej największą popularność. Zadebiutowała rolą "Suczki" w filmie Ciemna strona Wenus Radosława Piwowarskiego. W 1998 roku pojawiła się na antenie TVP2 w roli Marylki w serialu Złotopolscy, który przyniósł jej ogromną popularność.

W kolejnych latach pojawiała się w wielu produkcjach filmowych, w tym w Sezonie na leszcza i popularnym sitcomie Daleko od noszy, wcielając się w rolę dr Kariny.

Była również ambasadorką wielu marek kosmetycznych i obuwniczych, w tym marki Astor i CCC. Współpracowała także z Play, jedną z największych sieci telefonii komórkowej w Polsce.

Nie tylko piękno i talent aktorski, ale także jej determinacja i odwaga, pokazały się, gdy przeszła operację usunięcia guza trzustki w 2013 roku. Niestety, zmarła rok później w swoim rodzinnym domu w Gdyni Orłowie.

Mimo że już nie ma jej wśród nas, zostawiła po sobie wiele wspomnień i inspiracji dla wielu ludzi.

Filmografia

Aktor:

x