Thomas Kretschmann

aktor, dubbingowiec
brak zdjęcia
  • Data urodzenia: 1962-09-08
  • Miejsce urodzenia: Dessau, German Democratic Republic [now Saxony-Anhalt, Federal Republic of Germany]
Zostań współautorem tej strony

Biografia

Thomas Kretschmann to niemiecki aktor i reżyser, urodzony 8 września 1962 roku w Dessau w Niemczech Wschodnich. Zdobył sławę dzięki swoim występom w filmach i telewizji, a także jako producent i reżyser.

Kretschmann ukończył East German National Film School w Potsdam-Babelsberg i następnie występował w wielu filmach i telewizji w Niemczech Wschodnich. Debiutował na dużym ekranie w filmie "Stalingrad" w 1993 roku i zyskał sławę dzięki swoim kreacjom w filmach takich jak "The Pianist" i "King Kong".

Kretschmann jest także znany ze swoich występów w serialach telewizyjnych, takich jak "Dracula" i "Crossing Lines". Jest także znany z wielu nagród i wyróżnień, w tym nagrody Bambi.

Poza aktorstwem, Kretschmann jest zaangażowany w działalność charytatywną i wspiera wiele organizacji non-profit, w tym Children for a Better World i Children of the World.

Kretschmann jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych aktorów swojego pokolenia i jest często nazywany "niemieckim aktorem klasy światowej".

Filmografia

Aktor:

x