Lenny Kravitz

muzyk, aktor

Biografia

Lenny Kravitz to amerykański wokalista, gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny. Urodził się 26 maja 1964 roku w Nowym Jorku. Jego matka, Roxie Roker, była aktorką, a ojciec, Sy Kravitz, producentem telewizyjnym.

Kravitz zaczął swoją karierę muzyczną w latach 80. i szybko stał się znanym artystą dzięki swoim bluesrockowym brzmieniom i wpływom funk, soul i R&B. W 1989 roku wydał swoją debiutancką płytę "Let Love Rule", która zawierała tytułowy utwór, który stał się jednym z jego największych przebojów. W ciągu następnych kilku lat wydał kilka udanych albumów, w tym "Mama Said" (1991) i "Are You Gonna Go My Way" (1993).

Kravitz jest znany z unikalnego brzmienia i stylistyki, które łączą elementy rocka, funku, soul i R&B. Jego muzyka jest często opisywana jako „retro-chic”, ponieważ wykorzystuje wpływy muzyczne z lat 60. i 70. W swojej karierze Kravitz zdobył wiele nagród, w tym cztery nagrody Grammy.

Poza muzyką, Kravitz jest też aktywny w dziedzinie filmu i telewizji. Wystąpił w kilku filmach, w tym "The Hunger Games" i "Precious". Jest też producentem muzycznym i kompozytorem muzyki do filmów i telewizji.

Filmografia

Aktor:

Recenzje, komentarze ( 0 )

    brak opinii. Twoja może być pierwsza!
x