Sarah Jessica Parker

aktorka
Sarah Jessica Parker zdjęcie
  • Data urodzenia: 1965-03-25
  • Miejsce urodzenia: Nelsonville, Ohio, USA
Zostań współautorem tej strony

Biografia

Sarah Jessica Parker urodziła się 25 marca 1965 roku w Nelsonville w stanie Ohio, w Stanach Zjednoczonych. Jest amerykańską aktorką, producentką filmową i telewizyjną oraz projektantką mody.

Parker zaczynała swoją karierę w wieku ośmiu lat, występując w musicalach na Broadwayu. Zdobyła sławę dzięki roli w popularnym serialu telewizyjnym "Square Pegs". Następnie wystąpiła w wielu innych filmach i serialach telewizyjnych, takich jak "L.A. Law", "Honeymoon in Vegas" i "Mars Attacks!".

Parker najbardziej znana jest jednak za swoją rolę w serialu telewizyjnym "Seks w wielkim mieście". Serial ten był bardzo popularny i uznany, a Parker otrzymała za swoją rolę wiele nagród i wyróżnień, w tym cztery nominacje do nagrody Emmy.

Poza swoimi sukcesami w branży filmowej i telewizyjnej, Parker jest również zaangażowana w działalność charytatywną i jest ambasadorką UNICEF.

W ciągu swojej kariery Parker otrzymała wiele nagród i wyróżnień, w tym nagrodę People's Choice Award, a także była nominowana do Złotego Globu.

Filmografia

Aktor:

Recenzje, komentarze ( 0 )

    brak opinii. Twoja może być pierwsza!
x