Keith Carradine

aktor
Keith Carradine zdjęcie
  • Data urodzenia: 1949-08-08
  • Miejsce urodzenia: San Mateo, California, USA
Zostań współautorem tej strony

Biografia

Keith Carradine jest amerykańskim aktorem, piosenkarzem i kompozytorem. Urodził się 8 sierpnia 1949 roku w San Mateo w Kalifornii, USA. Jego kariera aktorska trwa już ponad pięć dekad i obejmuje wiele ról w filmach, serialach telewizyjnych i na scenie teatralnej.

Carradine zaczynał swoją karierę jako piosenkarz i kompozytor, ale szybko zwrócił na siebie uwagę jako aktora. Jego pierwsze filmy to "Pretty Maids All in a Row" (1971) i "The Duellists" (1977). W ciągu lat wystąpił w wielu innych filmach, takich jak "Thieves Like Us" (1974), "Nashville" (1975) i "Bound for Glory" (1976).

Carradine jest również znany z występów w serialach telewizyjnych, takich jak "Deadwood" i "Dexter". W swojej karierze zdobył wiele nagród, w tym nagrodę Emmy za swój występ w serialu "Deadwood".

Poza swoją karierą aktorską, Carradine jest również zaangażowany w działalność charytatywną i społeczną. Jego talent i poświęcenie dla swojej kariery i działalności społecznej czynią go cenionym i szanowanym artystą, którego dorobek i umiejętności zostaną zapamiętane przez wiele pokoleń.

Filmografia

Aktor:

Recenzje, komentarze ( 0 )

    brak opinii. Twoja może być pierwsza!
x