Jonah Hill

aktor, dubbingowiec
Jonah Hill zdjęcie
  • Data urodzenia: 1985-02-24
  • Miejsce urodzenia: Los Angeles, California, USA
Zostań współautorem tej strony

Biografia

Jonah Hill, urodzony 20 grudnia 1983 roku w Los Angeles w Kalifornii, jest amerykańskim aktorem, producentem i scenarzystą.

Hill rozpoczynał swoją karierę jako producent i scenarzysta dla telewizji, a także jako komik i pisarz dla programów takich jak "Saturday Night Live". W 2007 roku zadebiutował na dużym ekranie w filmie "Superbad", co przyniosło mu dużą popularność i uznanie krytyków.

Od tego czasu Hill stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i utalentowanych aktorów swojego pokolenia, występując w takich filmach jak "Moneyball", "The Wolf of Wall Street" i "War Dogs". Jego charyzma i umiejętność komediowa są cenione przez publiczność i krytyków filmowych, co sprawiło, że jest uważany za jednego z najciekawszych i najbardziej wszechstronnych aktorów w Hollywood.

Hill jest również producentem filmowym i uczestniczy w wielu projektach filmowych jako producent wykonawczy. Jego pasja do filmu i talent aktorski sprawiły, że jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych i wpływowych ludzi w branży filmowej.

Filmografia

Aktor:

x