Chris Evans

aktor, dubbingowiec, reżyser
Chris Evans zdjęcie
  • Data urodzenia: 1981-06-13
  • Miejsce urodzenia: Boston, Massachusetts, USA
Zostań współautorem tej strony

Biografia

Chris Evans jest amerykańskim aktorem filmowym i telewizyjnym, znanym głównie z ról w superprodukcjach filmowych, takich jak "Captain America" i "The Avengers". Urodził się 13 czerwca 1981 roku w Bostonie w Massachusetts.

Evans rozpoczął swoją karierę aktorską w filmach independent, takich jak "The Perfect Storm" i "Not Another Teen Movie", ale jego kariera nabrała tempa, gdy zaczął występować w filmach Marvela, takich jak "Captain America: The First Avenger". Jego rola jako Steve'a Rogersa, także znanego jako Captain America, przyniosła mu wiele uznania i pochwał, a także ustanowiła go jako jednego z najważniejszych aktorów w świecie filmów superbohaterskich.

Evans jest również znany z występów w filmach takich jak "Snowpiercer" i "Gifted". Jego talent aktorski i umiejętność wcielania się w różne role zdobyły mu uznanie i nagrody, w tym nagrody Teen Choice Award.

Poza swoją karierą aktorską, Evans jest zaangażowany w działalność charytatywną i wsparcie różnych organizacji, w tym St. Jude Children's Research Hospital i Christopher's Haven

Filmografia

Aktor:

x