Omar Sy

aktor
Omar Sy zdjęcie
  • Miejsce urodzenia: Trappes, Yvelines, France
Zostań współautorem tej strony

Biografia

Omar Sy jest francuskim aktorem i komikiem. Urodził się 20 stycznia 1978 roku w Trappes w departamencie Yvelines we Francji. W młodości interesował się breakdance i hip-hopem, a także występował jako DJ.

Sy zaczynał swoją karierę jako komik, występując w telewizji i teatrach we Francji. W 2006 roku wziął udział w programie telewizyjnym "Le Jamel Comedy Club", który przyniósł mu dużą popularność i uznanie.

Jego debiut filmowy miał miejsce w 2011 roku w filmie "The Intouchables", w reżyserii Oliviera Nakache i Eric'a Toledano. Film odniósł ogromny sukces komercyjny i krytyczny we Francji i na całym świecie, a Sy otrzymał nagrodę Césara za najlepszą drugoplanową rolę męską.

Od tego czasu Sy wystąpił w wielu filmach we Francji i za granicą, w tym w "Michel Vaillant" (2003), "Days of Glory" (2006) i "Samba" (2014). Jest ceniony za swoje naturalne i żywe występy, a także za swoją charyzmę i umiejętność komunikowania się z publicznością.

Sy jest jednym z najbardziej utalentowanych i wpływowych aktorów we Francji i jego kariera stale rośnie. Jego filmy są doceniane za przedstawianie różnorodnych historii i postaci, a także za ich wartość artystyczną i społeczną.

Filmografia

Aktor:

Recenzje, komentarze ( 0 )

    brak opinii. Twoja może być pierwsza!
x