Benicio Del Toro

aktor, dubbingowiec, reżyser
Benicio Del Toro zdjęcie
  • Data urodzenia: 1967-02-19
  • Miejsce urodzenia: San Germán, Puerto Rico
Zostań współautorem tej strony

Biografia

Benicio Del Toro to portorykański aktor i reżyser, urodzony 19 lutego 1967 roku w San Juan na Portoryko. Jest jednym z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych aktorów swojego pokolenia, a jego kariera obejmuje filmy, telewizję i teatr.

Del Toro ukończył Academia de Artes Dramáticas w Puerto Rico i następnie występował w wielu sztukach teatralnych. Debiutował na dużym ekranie w filmie "Big Top Pee-wee" w 1988 roku i zyskał sławę dzięki swoim kreacjom w filmach takich jak "Traffic", "21 gramów" i "Sicario".

Del Toro jest także znany ze swoich występów w serialach telewizyjnych, takich jak "Traffic" i "Drug Wars: The Camarena Story". Jest także znany z wielu nagród, w tym Złotego Globa i nagrody Akademii.

Poza aktorstwem, Del Toro jest zaangażowany w działalność charytatywną i wspiera wiele organizacji non-profit, w tym Puerto Rican Children's Museum i National Museum of Puerto Rican Arts and Culture.

Del Toro jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych aktorów swojego pokolenia i jest często nazywany "aktorem z jednym z największych talentów w branży filmowej".

Filmografia

Aktor:

x