Pamela Anderson

aktorka
brak zdjęcia
  • Data urodzenia: 1967-07-01
  • Miejsce urodzenia: Ladysmith, Kanada
Zostań współautorem tej strony

Biografia

Pamela Anderson to amerykańsko-kanadyjska aktorka, modelka i producentka telewizyjna, która urodziła się 1 lipca 1967 roku w Ladysmith, w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Jej matka była kierowniczką szkoły, a ojciec pracował jako sprzedawca.

W wieku 22 lat, Pamela Anderson przeniosła się do Vancouver, gdzie rozpoczęła swoją karierę modelki. Wkrótce potem pojawiła się na okładkach wielu magazynów, w tym "Playboya", co przyniosło jej ogromną popularność. W 1991 roku została wybrana "Playmate of the Month", a następnie "Playmate of the Year" w 1992 roku.

Po tym, jak pojawiła się w serialu "Słoneczny patrol", jej kariera aktorska nabrała rozpędu. Pamela Anderson stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek na świecie, grając w wielu filmach i serialach, w tym w "V.I.P." i "Baywatch". Zdobyła również nagrodę Emmy za występ w programie "Home Improvement".

W ciągu swojej kariery Pamela Anderson była również aktywna w działalności charytatywnej, szczególnie w dziedzinie praw zwierząt. W 2010 roku założyła organizację charytatywną The Pamela Anderson Foundation, która ma na celu ochronę zwierząt oraz walkę z ubóstwem i przemocą.

Pamela Anderson była trzykrotnie zamężna. Jej pierwszym mężem był perkusista Tommy Lee, z którym ma dwójkę dzieci. Następnie wyszła za mąż za muzyka Kid Rocka, a po rozwodzie z nim, poślubiła producenta filmowego Ricka Salomona.

Filmografia

Aktor:

Recenzje, komentarze ( 0 )

    brak opinii. Twoja może być pierwsza!
x