Christina Applegate

dubbingowiec, aktorka
Christina Applegate zdjęcie
  • Data urodzenia: 1971-11-25
  • Miejsce urodzenia: Hollywood, Los Angeles, California, USA
Zostań współautorem tej strony

Biografia

Christina Applegate to amerykańska aktorka, znana głównie z roli Kelly Bundy w serialu telewizyjnym "Married with Children". Urodziła się 25 listopada 1971 roku w Hollywood, w Kalifornii.

Jej kariera rozpoczęła się w dzieciństwie, kiedy zaczęła występować w reklamach i w filmach dla dzieci. W 1987 roku dostała swoją pierwszą poważną rolę w serialu telewizyjnym "Heart of the City". W 1991 roku rozpoczęła występowanie jako Kelly Bundy w "Married with Children", który stał się jednym z najbardziej popularnych seriali telewizyjnych w latach 90-tych.

Po zakończeniu "Married with Children", Applegate kontynuowała swoją karierę aktorską, występując w wielu filmach i serialach telewizyjnych, takich jak "Don't Tell Mom the Babysitter's Dead", "Mars Attacks!", "The Sweetest Thing" i "Samantha Who?".

Poza swoją karierą aktorską, Applegate jest także aktywną działaczką na rzecz walki z rakiem piersi. W 2008 roku zdiagnozowano u niej raka piersi, co skłoniło ją do działania i zaangażowania się w walkę z tą chorobą. Od tego czasu, Applegate angażuje się w wiele działań charytatywnych i edukacyjnych, aby pomóc kobietom walczyć z rakiem piersi.

Filmografia

Aktor:

x