Rosanna Arquette

aktorka
Rosanna Arquette zdjęcie
  • Miejsce urodzenia: New York City, New York, USA
Zostań współautorem tej strony

Biografia

Rosanna Arquette to amerykańska aktorka, reżyserka i producentka filmowa. Urodziła się 10 sierpnia 1959 roku w New York City. Jest córką aktorki Claudii Cardinale i aktora i reżysera Lewis Arquette.

Jej kariera aktorska rozpoczęła się w latach 70-tych, pojawiając się w filmach takich jak "More American Graffiti" z 1979 roku i "The Executioner's Song" z 1982 roku. W 1983 roku zagrała główną rolę w filmie "Baby It's You", za którą zdobyła nominację do Independent Spirit Award.

Arquette zyskała sławę po występie w filmie "Desperately Seeking Susan" z 1985 roku, gdzie zagrała główną rolę u boku Madonny. Następnie pojawiła się w takich filmach jak "After Hours" z 1985 roku, "8 Million Ways to Die" z 1986 roku, "Pulp Fiction" z 1994 roku oraz "Crash" z 1996 roku.

Arquette jest także znana z występów w telewizji, pojawiając się w takich serialach jak "Ray Donovan" oraz "The Crash". W 2002 roku reżyserowała swój pierwszy film "All I Wanna Do".

Arquette jest ambasadorką dla organizacji charytatywnych, takich jak PETA oraz Greenpeace. Jest także aktywnym działaczem na rzecz równości płci i praw człowieka.

Filmografia

Aktor:

Screeny:

Rosanna Arquette
Rosanna Arquette
Rosanna Arquette

Recenzje, komentarze ( 0 )

    brak opinii. Twoja może być pierwsza!
x