Kelly Lynch

aktorka
Kelly Lynch zdjęcie
  • Data urodzenia: 1959-01-31
  • Miejsce urodzenia: Golden Valley, Minnesota, USA
Zostań współautorem tej strony

Biografia

Kelly Lynch to amerykańska aktorka urodzona 31 stycznia 1959 roku w Golden Valley w stanie Minnesota. Wychowywała się w hrabstwie Wayzata, gdzie ukończyła szkołę średnią. Następnie studiowała na Uniwersytecie Minnesoty, gdzie uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie teatru.

Jej pierwszymi rolami aktorskimi były występy w lokalnych produkcjach teatralnych. W 1983 roku przeniosła się do Los Angeles i rozpoczęła karierę aktorską w Hollywood. Wkrótce otrzymała swoją pierwszą ważną rolę w filmie "W ręce wroga" (1984) u boku Patricka Swayze i Charliego Sheena.

W 1989 roku Lynch zagrała w kultowym filmie Davida Lyncha "Blue Velvet" u boku Kyle'a MacLachlana i Isabelle Huppert. Rola ta przyniosła jej sławę i uznanie krytyków. Następnie pojawiła się w takich filmach jak "Drugstore Cowboy" (1989), "Desperado" (1995), "Ryzykowna gra" (1996), "Kiss the Girls" (1997) i "Charlie's Angels" (2000).

W latach 2003-2009 Lynch grała główną rolę w serialu "Magiczne drzewo". W 2013 roku pojawiła się w serialu "The L Word" oraz w filmie "Zaginiona dziewczyna" w reżyserii Davida Finchera.

Lynch jest również aktywna jako działaczka społeczna i filantropka. Wspiera organizacje charytatywne, takie jak amerykańska fundacja przeciwalkoholowa oraz organizacja pomagająca ofiarom przemocy domowej.

Aktorka ma męża, pisarza Mitcha Glazera, z którym ma córkę Shane.

Filmografia

Aktor:

Recenzje, komentarze ( 0 )

    brak opinii. Twoja może być pierwsza!
x