8 Seconds (1994)

8 sekund

Biograficzne |
Ocena:
8.9 /10
Twoja ocena:
Zaloguj aby ocenić
8.9

Opis fabuły

Film zaczyna się w czasach młodości Lane'a, gdy uczy się on zawodu ujeżdżacza byków od swojego ojca, Clyde'a Frosta. Akcja przebiega przez jego dzieciństwo i młodość spędzone na podróżach po arenach rodeo razem z jego przyjaciółmi: Tuffem Hedemanem i Cody Lambertem. Lane spotyka Kellie Kyle (Cynthia Geary), a następnie zakochuje się w niej i ostatecznie pobierają się w 1985.
Dojście Lane'a do tytułu mistrza Świata opierało się na oszustwie, ryzykował przy tym skręcenie karku. Film opowiada również o zmaganiach głównego bohatera z bykiem, na którego grzbiecie żaden kowboj nie był w stanie wytrzymać ośmiu sekund, zwanego Red Rock. Pokazane są jedynie trzy próby ujeżdżenia tego byka przez Lane'a, w rzeczywistości było ich siedem.
Kulminacja filmu ma miejsce w 1989 roku podczas Cheyenne Frontier Days Rodeo. Lane zajmuje drugie miejsce przed ostatnią próbą tego dnia: jadą na byku zwanym Takin' Care Of Business. Gdy Lane próbuje zsiąść po udanej ośmiosekundowej jeździe, byk odwraca się i wbija w jego bok róg łamiąc kilka żeber i uszkadzając jedną z głównych tętnic. Efektem tego jest duży wylew wewnętrzny i śmierć bohatera.
Scena finałowa ukazuje Tuffa Hedemana później tego samego roku, podczas Narodowego Finału Rodeo jadącego po mistrzostwo Świata. Po ośmiu sekundach sygnał dźwiękowy informuje o końcu jazdy, jednak Hedeman pozostaje na grzbiecie byka na kolejne 8 sekund jako hołd dla swojego zmarłego kolegi.

Obsada

Reżyseria:

Aktorzy:

Zwiastun, trailer

trailer 8 Seconds
x

8 Seconds Zwiastun

Biograficzne

Recenzje, komentarze ( 0 )

    brak recenzji, opinii. Twoja może być pierwsza!
x