The Thin Red Line (1998)

Cienka czerwona linia

Dramaty |
Ocena:
7 /10
Twoja ocena:
Zaloguj aby ocenić
7

Opis fabuły

Rok 1942. Na Guadalcanal w archipelagu Wysp Salomona, z zadaniem wyparcia z wyspy Japończyków, lądują oddziały amerykańskie. Sama inwazja nie spotyka się z oporem wroga, krwawe walki wybuchają dopiero w głębi wyspy. Jeden z oddziałów dostaje rozkaz zdobycia silnie obsadzonego wzgórza i w kolejnych natarciach ponosi olbrzymie straty w ludziach.
Film został zrealizowany w gwiazdorskiej obsadzie, jednak nie sposób wyszczególnić jednego głównego bohatera. Obserwujemy losy pojedynczych żołnierzy, od generałów po szeregowców. Ich reakcja na okrucieństwo wojny jest różna, niektórzy są zdolni do heroicznych czynów i poświęcenia się dla kolegów, jednak decydującą rolę na polu walki odgrywa wszechobecny, wszechwładny strach.
Bezsens wojny pogłębia sceneria w której się ona toczy. Maszerujący wśród falujących traw żołnierze, obładowani nowoczesną bronią i ekwipunkiem, mijają półnagich tubylców, dla których obydwie strony konfliktu – i amerykańska, i japońska – są niezrozumiałe, obce. I w równym stopniu naruszają odwieczną harmonię panującą na wyspie.

Obsada

Reżyseria:

Aktorzy:

Zwiastun, trailer

trailer The Thin Red Line
x

The Thin Red Line Zwiastun

Dramaty

Recenzje, komentarze ( 0 )

    brak recenzji, opinii. Twoja może być pierwsza!
x