Taken (2008)

Uprowadzona

Akcji | USA
Ocena:
7 /10
Twoja ocena:
Zaloguj aby ocenić
7

Opis fabuły

USA. 17-letnia Kim, córka byłego agenta amerykańskich służb specjalnych Bryana Millsa (Liam Neeson), leci z przyjaciółką na wakacje do Paryża. Po przybyciu na miejsce telefonuje do domu. W trakcie rozmowy do mieszkania nastolatek włamuje się kilku mężczyzn. Bryan każe córce podać jak najwięcej szczegółów dotyczących napastników. Tuż potem połączenie zostaje przerwane. Mills rusza do Paryża. Ustala, że dziewczęta uprowadził gang Albańczyków, którzy porywają turystki i zmuszają je do prostytucji.

Obsada

Reżyseria:

Scenariusz:

Aktorzy:

Zwiastun, trailer

trailer Taken
x

Taken Zwiastun

Akcji

Recenzje, komentarze ( 1 )

  • Film odznacza się doskonałą reżyserią i wspaniałą grą aktorską. Liam Neeson wciela się w postać głównego bohatera z dużą swobodą i wnikliwością. W obsadzie znaleźli się także znani aktorzy, takie jak Maggie Grace, Famke Janssen i Xander Berkeley.

    Jednym z największych atutów "Taken" jest dynamiczna akcja, która wciąga widza i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej sceny. Film posiada wiele wspaniałych sekwencji akcji, a także emocje i napięcie, które towarzyszą postaciom przez cały czas.

    "Taken" to film, który zadowoli miłośników kina akcji i sensacji. To historia o miłości ojca do córki, która zmusza go do podjęcia trudnej walki z mafią i przestępczością. Film pokazuje, że dla rodziców nie ma rzeczy niemożliwych, gdy chodzi o bezpieczeństwo ich dzieci. To historia o odwadze, determinacji i niesłabnącej sile.

x