Intouchables (2011)

Komediowe | Francja
Ocena:
9.2 /10
Twoja ocena:
Zaloguj aby ocenić
9.2
Intouchables okładka

Opis fabuły

Film opowiada historię Philippe'a (François Cluzet), zamożnego arystokraty, który po wypadku paralotniowym staje się quadriplegikiem. Potrzebuje osobistego asystenta i, ku zdziwieniu swojej rodziny i personelu, decyduje się na Drissa (Omar Sy) - młodego mężczyznę z przedmieść, który właśnie wyszedł z więzienia. Driss, nie mając doświadczenia ani specjalnej wiedzy na temat opieki nad osobami niepełnosprawnymi, traktuje Philippe'a bez fałszywej litości, co jest dla niego odświeżającą zmianą. Na przestrzeni filmu obaj mężczyźni tworzą nieoczekiwaną przyjaźń, pomagając sobie nawzajem pokonać różne przeszkody i wyzwania.

Obsada

Aktorzy:

Zwiastun, trailer

trailer Intouchables
x

Intouchables Zwiastun

Komediowe

Recenzje, komentarze ( 1 )

  • "Intouchables" to francuski film z 2011 roku, w reżyserii Oliviera Nakache'a i Érica Toledano. Film opowiada historię niezwykłej przyjaźni między dwoma mężczyznami - Philippe (François Cluzet), zamożnym przedsiębiorcą sparaliżowanym po wypadku, oraz Drissem (Omar Sy), młodym mężczyzną z ubogiej dzielnicy, który staje się jego opiekunem.

    Film porusza wiele ważnych tematów, takich jak różnice kulturowe, uprzedzenia i trudności, jakie napotykają osoby niepełnosprawne. Jednak to historia przyjaźni między Philippe'em i Drissem stanowi najważniejszy element filmu. Ich relacja rozwija się w sposób naturalny i autentyczny, a aktorskie kreacje Cluzeta i Sy'ego są po prostu wspaniałe.

    "Intouchables" to film, którym trudno się nie zachwycić. Wspaniała muzyka, świetna reżyseria, doskonałe aktorstwo i niezwykła historia przyjaźni sprawiają, że ten film przyciąga uwagę od pierwszych minut. Film ma swoje momenty humorystyczne i wzruszające, a jednocześnie potrafi skłonić do refleksji na temat trudności, jakie napotykamy w życiu oraz na temat znaczenia przyjaźni i akceptacji.

    "Intouchables" to film, który z pewnością warto obejrzeć. To opowieść o nadziei, o pokonywaniu własnych ograniczeń i o tym, jak ważne jest to, by w życiu mieć przyjaciół. To film, który zostanie z widzami na długo po jego zakończeniu. Gorąco polecam!

x