The Philadelphia Story (1940)

Filadelfijska opowieść

Komedie romantyczne | USA
Ocena:
7.8 /10
Twoja ocena:
Zaloguj aby ocenić
7.8

Opis fabuły

Tracy Samantha Lord Haven (Katharine Hepburn) to zamożna mieszkanka luksusowej dzielnicy Main Line w Filadelfii, która rozwiodła się z C.K. Dexterem Havenem (Cary Grant), należącym do jej kręgu towarzyskiego, ponieważ nie sprostał on jej oczekiwaniom. Teraz ma ona wyjść za nuworysza George'a Kittredge'a (John Howard).
Dexter i wydawca czasopisma "Spy" Sidney Kidd (Henry Daniell) wpadają na pomysł, by wprowadzić brukowego reportera Macaulaya "Mike'a" Connora (James Stewart) i fotografkę Liz Imbrie (Ruth Hussey) jako przyjaciół rodziny, aby mogli zdać relację ze ślubu i wesela. Tracy nie daje się nabrać, ale niechętnie pozwala im zostać, po tym jak Dexter wyjaśnia, że Kidd ma szkodliwe informacje o obecnych wybrykach romansującego na lewo i prawo ojca Tracy, Setha (John Halliday). Chociaż Seth rozwiódł się z matką Tracy – Margaret (Mary Nash) i Tracy ma do niego o to wielki żal, chce chronić reputację rodziny.
Dexter zostaje powitany z otwartymi ramionami przez Margaret i nastoletnią siostrę Tracy – Dinah (Virginia Weidler), co irytuje Tracy, która ponadto stopniowo odkrywa, że reporter Mike ma wspaniały charakter. Zbliża się ślub, a Tracy czuje się rozdarta: narzeczony, ex-mąż, dziennikarz.
W wieczór poprzedzający ślub Tracy upija się (dopiero drugi raz w życiu) i pływa niewinnie z Mikiem. Kiedy George widzi, jak Mike wnosi pijaną Tracy do domu, wyobraża sobie najgorsze. Następnego dnia mówi jej, że był zszokowany i żąda wyjaśnień, zanim zdecyduje się na ślub. Tracy jest urażona jego brakiem zaufania i zrywa zaręczyny. Potem zdaje sobie sprawę, że wszyscy goście przybyli i czekają na rozpoczęcie ceremonii. Mike zgłasza się na ochotnika jako pan młody (co smuci Liz), ale Tracy uprzejmie odmawia. Nie odrzuca jednak oferty Dextera i ten powtórnie zostaje jej mężem.

Obsada

Reżyseria:

Aktorzy:

Zwiastun, trailer

trailer The Philadelphia Story
x

The Philadelphia Story Zwiastun

Komedie romantyczne

Recenzje, komentarze ( 0 )

    brak recenzji, opinii. Twoja może być pierwsza!
x