Gojira VS Supesugojira (1994)

Godzilla kontra Kosmogodzilla

Horrory |
Ocena:
7.7 /10
Twoja ocena:
Zaloguj aby ocenić
7.7

Opis fabuły

W 1995 r. grupa naukowców opracowuje dwa projekty do walki z Godzillą: Projekt T, mający na celu wszczepienie Godzilli urządzenia pozwalającego kontrolować go telepatycznie i Projekt M.O.G.U.E.R.A. pod postacią robota zbudowanego ze szczątków Mechagodzilli.
Na Wyspę Narodzin (Birth Island) przybywa ekipa mająca zainstalować emiter na ciele Godzilli. Wspomaga ich Yuki, którego przyjaciel został zabity w 1989 r. podczas ataku Godzilli. Z tego powodu Yuki chce się zemścić i zabić Godzillę. Na wyspie przebywa także Junior, syn Godzilli.
Niespodziewanie, dziwny kosmiczny potwór atakuje stację NASA. W kosmos zostaje posłana M.O.G.U.E.R.A., jednak nie udaje jej się powstrzymać bestii. Potwór nazwany Kosmogodzillą (Spacegodzilla) ląduje na wyspie, porywa Juniora i pokonuje Godzillę. Następnie kieruje się do Fukuoki, gdzie tworzy swoją krystaliczną twierdzę wokół wieży, z której czerpie energię. Godzilla rusza za nim.
Sprawy komplikują się, gdy Miki Sauegusa, która miała kontrolować Godzillę, zostaje porwana przez japońską mafię. Przestępcy chcą ją wykorzystać do kontroli Godzilli, ale Koji, Kiyo i Yuki wdzierają się do ich bazy i odbijają Miki. Urządzenie zostaje zniszczone i Godzilla wciąż podąża do Fukuoki.
Gdy Godzilla przybywa na miejsce, do walki z Kosmogodzillą zostaje też skierowana M.O.G.U.E.R.A. Gdy jej piloci odkrywają powiązanie między wieżą a potworem, atakują wieżę i naruszają ją, zaś Godzilla kończy dzieła. M.O.G.U.E.R.A. zostaje jednak poważnie uszkodzona i niezdolna do walki. Godzilla wykorzystuje potężniejszą odmianę swojego promienia cieplnego i niszczy Kosmogodzillę, osłabionego walką i zniszczeniem wieży. Yuki wreszcie postanawia dać spokój potworowi. Godzilla wraca na wyspę, a Miki pokazuje Kiyo, jak na Wyspie Narodzin Junior uczy się używać swojego promienia cieplnego.

Obsada

Reżyseria:

Aktorzy:

Recenzje, komentarze ( 0 )

    brak recenzji, opinii. Twoja może być pierwsza!
x