Sztos (1997)

Komediowe | 90 Min | Polska
Ocena:
9.7 /10
Twoja ocena:
Zaloguj aby ocenić
9.7
Sztos okładka

Opis fabuły

Komedia sensacyjna osadzona w realiach szalonych lat 70. Młody cinkciarz i doświadczony oszust wyruszają w Polskę, by wykonać "wielki numer", a przy okazji zemścić się na chciwym gangsterze.

Obsada

Reżyseria:

Scenariusz:

Aktorzy:

Zwiastun, trailer

trailer Sztos
x

Sztos Zwiastun

Komediowe

Screeny:

Recenzje, komentarze ( 2 )

  • No cóż klasyk, wiedziałem wiele razy i za każdym razem tak samo dobry :)

  • "Sztos" to debiutancki film reżysera Olafa Lubaszenki, który przybliża widzom polską wersję kina drogi i kina sensacyjnego, okraszonego licznymi elementami komediowymi. Scenariusz autorstwa Jerzego Kolasy, oparty na jego własnych doświadczeniach z trójmiejskiego półświatka, gwarantuje realistyczne i autentyczne przedstawienie tamtych czasów.

    Akcja filmu rozgrywa się w Polsce wczesnych lat 70., gdzie główny bohater zwany "Synkiem" (w tej roli – Cezary Pazura), po półtorarocznej odsiadce wraca do rodzinnego Trójmiasta i próbuje zacząć nowe życie. Jego aspiracje wprowadzają go w kręgi przestępcze, gdzie wspólnie z doświadczonym Erykiem (Jan Nowicki) realizują oszustwa walutowe.

    Film ciekawie łączy różne gatunki, a jego fabuła pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji, co sprawia, że "Sztos" wciąga widza od pierwszych minut. Warto również zwrócić uwagę na liczne epizody znanych postaci ze świata sportu, kina i półświatka, które dodają filmowi dodatkowego smaczku. Chociaż niektóre z tych epizodów mogą wydawać się jedynie ciekawostką, wprowadzają one dodatkowy klimat i wpisują się w kontekst przedstawionego świata.

x