Leaving Las Vegas (1995)

Zostawić Las Vegas

Dramaty | 112 Min | Francja, USA, Wielka Brytania
Ocena:
7.2 /10
Twoja ocena:
Zaloguj aby ocenić
7.2
Leaving Las Vegas okładka

Opis fabuły

Ben (Nicolas Cage nagrodzony Oscarem za najlepszą rolę pierwszoplanową) jest świetnie zapowiadającym się scenarzystą. Przeszkodą w rozwoju kariery jest alkoholizm, z którym Ben nie ma zamiaru walczyć. Bohater wyjeżdża do Las Vegas, gdzie postanawia dobrowolnie zakończyć swe życie.

Obsada

Reżyseria:

Scenariusz:

Aktorzy:

Zwiastun, trailer

trailer Leaving Las Vegas
x

Leaving Las Vegas Zwiastun

Dramaty

Recenzje, komentarze ( 1 )

  • "Leaving Las Vegas" to poruszający film, który opowiada historię pisarza, który popada w alkoholizm i decyduje się na samobójczą misję do Las Vegas. Film opowiada o tragicznej historii człowieka, który postanawia zakończyć swoje życie na własnych warunkach, ale spotyka kobietę, która zmienia jego perspektywę.

    Nicolas Cage wciela się w postać głównego bohatera, Bena Sandersona, który traci pracę i zostaje porzucony przez żonę. Zdecydowany zakończyć swoje życie poprzez nadmierne picie, przeprowadza się do Las Vegas, aby móc pić bez ograniczeń. Tam spotyka Serynę, grane przez Elisabeth Shue, która pracuje jako prostytutka. Pomimo różnic w stylu życia, zaczynają się spotykać i tworzą dziwną, ale poruszającą więź.

    Reżyser Mike Figgis uchwycił doskonale atmosferę Las Vegas, prezentując miasto jako miejsce pełne sprzeczności, gdzie życie i śmierć przenikają się. Film porusza temat alkoholizmu i pokazuje, jak zniszcza on życie człowieka. Jednakże, nie jest to film jednostronny, ponieważ pokazuje też, jak miłość i empatia mogą wpłynąć na ludzkie życie.

    Nicolas Cage zagrał wspaniałą rolę, za którą otrzymał zasłużonego Oscara. Jego postać jest poruszająca i niezapomniana. Elisabeth Shue również wspaniale wcieliła się w swoją rolę, przekazując emocje i pokazując, że nawet osoby z marginesu społecznego mają swoje marzenia i potrzeby.

    "Leaving Las Vegas" to film, który zostaje w pamięci na długo. Jest to opowieść o miłości, samotności, alkoholizmie i życiu. Pokazuje, że czasami największe porażki w życiu są jednocześnie największymi lekcjami. Gorąco polecam ten film każdemu, kto szuka poruszającej historii i wspaniałych aktorskich kreacji.

x