The Aviator (2004)

Aviator

Biograficzne | 170 Min |
Ocena:
7.1 /10
Twoja ocena:
Zaloguj aby ocenić
7.1
The Aviator okładka

Opis fabuły

Zrealizowana z rozmachem i gwiazdorską obsadą przez Martina Scorsese biografia ekscentrycznego milionera, producenta filmowego i maniakalnego miłośnika lotnictwa Howarda Hughesa. Scenariusz autorstwa Johna Logana skupia się na najlepszych latach błyskotliwej kariery Hughesa, kiedy bił rekordy lotnicze i brylował w Hollywood, podbijając serca największych gwiazd kina. Wśród nich znalazły się Jean Harlow (debiut aktorski piosenkarki Gwen Stefani), Katharine Hepburn (Cate Blanchett) i Ava Gardner (Kate Beckinsale).

Obsada

Reżyseria:

Scenariusz:

Aktorzy:

Zwiastun, trailer

trailer The Aviator
x

The Aviator Zwiastun

Biograficzne

Recenzje, komentarze ( 1 )

  • "The Aviator" to amerykański film biograficzny z 2004 roku, w reżyserii Martina Scorsese. Główne role w filmie zagrali Leonardo DiCaprio i Cate Blanchett.

    Film opowiada historię życia Howarda Hughesa - biznesmena, wynalazcy i reżysera filmowego. Fabuła skupia się na jego karierze, związkach z kobietami oraz walką z chorobą obsesyjno-kompulsywną. W obsadzie znaleźli się także znani aktorzy, takie jak Kate Beckinsale i John C. Reilly.

    Jednym z największych atutów "The Aviator" jest doskonała gra aktorska DiCaprio oraz wspaniała reżyseria Scorsese, która oddaje klimat Hollywoodu z lat 30. i 40. Film posiada wiele wspaniałych momentów, które ukazują życie Howarda Hughesa oraz jego geniusz i szaleństwo.

    "The Aviator" to film, który zadowoli miłośników kina biograficznego i historycznego. To historia o człowieku, który stworzył swój imperium i walczył z własnymi demonami. Film pokazuje, jak trudno jest osiągnąć sukces i jak wiele poświęceń trzeba przynieść, aby zrealizować swoje marzenia. To wspaniała produkcja, która dostarczy wiele emocji i zostanie w pamięci widzów na długo.

x