Pulp Fiction (1994)

Komediodramaty | 154 Min | USA
Ocena:
7.7 /10
Twoja ocena:
Zaloguj aby ocenić
7.7
Pulp Fiction okładka

Opis fabuły

Dla niektórych film kultowy, tak jak jego reżyser, dla innych przewrotne, piekielnie inteligentne i pełne niespodzianek kino sensacyjne. Dla pozostałych historia perypetii dwóch niewydarzonych płatnych morderców. Złota Palma w Cannes.

Obsada

Reżyseria:

Scenariusz:

Aktorzy:

Zwiastun, trailer

trailer Pulp Fiction
x

Pulp Fiction Zwiastun

Komediodramaty

Screeny:

Recenzje, komentarze ( 1 )

  • Pulp Fiction to ikona kina lat 90-tych, a zarazem jedno z najlepszych dzieł Quentina Tarantino. To film, który rewolucjonizował kino, odwołując się do klasyki i wprowadzając nowoczesny styl, który stał się znakiem rozpoznawczym reżysera.

    Film składa się z kilku, pozornie niezwiązanych ze sobą opowieści, które zderzają się i łączą w sposób niespodziewany. Każda z tych opowieści jest niezwykła, pełna napięcia i humoru, a jednocześnie idealnie wpisuje się w klimat filmu.

    Głównymi bohaterami są Vincent Vega (grany przez Johna Travoltę) i Jules Winnfield (grany przez Samuela L. Jackson), którzy wykonują dla swojego szefa, Marsellusa Wallace'a, niebezpieczne zadania. Ich życie ulega gwałtownej zmianie, gdy wpadają w nieoczekiwane sytuacje, w których muszą działać szybko i zdecydowanie.

    Film Tarantino charakteryzuje się wspaniałymi kreacjami aktorskimi, dynamicznymi scenami akcji i niesamowitą muzyką. "Pulp Fiction" to film, który hołduje klasycznym filmom noir i gangsterskim, a jednocześnie pokazuje swój oryginalny styl.

    "Pulp Fiction" to arcydzieło kina, które odniosło ogromny sukces i zyskało wiele nagród, w tym Oscara za najlepszy scenariusz. Film ten przyciąga uwagę swoją niepowtarzalną atmosferą, humorem i charakterem. Jest to must-see dla każdego miłośnika kina, który docenia doskonałe dzieła sztuki filmowej.

x