Hannibal (2001)

Thrillery |
Ocena:
8.1 /10
Twoja ocena:
Zaloguj aby ocenić
8.1

Opis fabuły

Doktor Hannibal Lecter (Anthony Hopkins), po ucieczce ze szpitala psychiatrycznego, osiadł we Florencji, gdzie został kustoszem w muzeum. Wiedzie spokojne, wysmakowane życie. Agentka FBI Clarice Starling (Julianne Moore), która przeżywa załamanie nerwowe po nieudanej akcji, otrzymuje pewnego dnia list od doktora. Z nową energią zaczyna go szukać. Szuka go także Mason Verger, jeden z nielicznych ludzi, którzy przeżyli atak Hannibala. Tożsamość doktora odkrywa florencki komisarz policji Pazzi, jednak na swoje nieszczęście nie upublicznia tego, tylko próbuje wykorzystać dla własnych korzyści. Pazzi, Verger i Starling prowadzą swoje gry, lecz Lecter nie daje się schwytać i wyprzedza zamierzenia swych przeciwników.
Film ten różni się nieco od swojego poprzednika. Nie ma tu śledztwa w sprawie masowych morderstw, a film skupia się na osobie Hannibala Lectera, który jest tu przedstawiony głównie jako elegant, geniusz, smakosz, dżentelmen i erudyta.
W kilku aspektach film różni się od książki, na podstawie której powstał. Nie ma w nim ani słowa o przeszłości doktora Lectera, podczas gdy w książce czytamy sporo o jego dzieciństwie i traumatycznych przeżyciach z czasów wojny (wątek rozwinięty później w prequelu – książce i filmie – Hannibal. Po drugiej stronie maski). Zmianie uległo także zakończenie: w filmie Hannibal Lecter ucieka, w książce on i agentka Starling ostatecznie się jednoczą i zostają parą.

Obsada

Reżyseria:

Aktorzy:

Zwiastun, trailer

trailer Hannibal
x

Hannibal Zwiastun

Thrillery

Recenzje, komentarze ( 0 )

    brak recenzji, opinii. Twoja może być pierwsza!
x