Lord of War (2005)

Pan życia i śmierci

Kryminalne, Akcji, Dramaty | 122 Min | USA, Francja
Ocena:
8.4 /10
Twoja ocena:
Zaloguj aby ocenić
8.4

Opis fabuły

Pochodzący z Ukrainy handlarz bronią Jurij Orłow "robi interesy ze wszystkimi armiami świata poza Armią Zbawienia" i stał się pierwszym graczem w branży. Orłowowi depcze po pietach zawzięty agent Interpolu Valentine.

Obsada

Reżyseria:

Scenariusz:

Aktorzy:

Zwiastun, trailer

trailer Lord of War
x

Lord of War Zwiastun

Kryminalne, Akcji, Dramaty

Recenzje, komentarze ( 1 )

  • Nicolas Cage wciela się w postać Yuriego Orlova, człowieka, który od dzieciństwa miał poważne ambicje i marzenia o przyszłości. W końcu, dzięki swojej sprytnej naturze, postanowił zająć się handlem bronią. Zdolny do podjęcia niemoralnych działań i mający swój kodeks etyczny, Yuri szybko staje się jednym z najbogatszych ludzi w swojej branży.

    Film pokazuje jego życie jako przedsiębiorcy, a także próby pogodzenia swojego zawodu z życiem osobistym, które staje się coraz bardziej skomplikowane, kiedy poznaje piękną modelkę, interpretowaną przez Bridget Moynahan.

    Co jest fascynujące w "Lord of War" to sposób, w jaki reżyser Andrew Niccol pokazuje, że handel bronią to przemysł, który ma swoje konsekwencje. Nie tylko konsekwencje dla ludzi, którzy giną w konfliktach, ale także dla samych handlarzy, którzy stają się coraz bardziej pochłonięci swoim biznesem, tracąc poczucie moralności.

    Cage w tej roli dostarcza świetnej kreacji i udaje mu się przedstawić postać, która pomimo swojego moralnego upadku, wciąż pozostaje intrygująca i złożona. Również reszta obsady, w tym Ethan Hawke i Jared Leto, świetnie odgrywa swoje role.

x