The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)

Władca Pierścieni: Powrót Króla

Akcji | USA
Ocena:
7.6 /10
Twoja ocena:
Zaloguj aby ocenić
7.6
The Lord of the Rings: The Return of the King okładka

Opis fabuły

Film kontynuuje historię rozpoczętą w "Drużynie Pierścienia" i "Dwie Wieże", przedstawiając finałowe starcie sił dobra i zła o losy Śródziemia. Podczas gdy Frodo (Elijah Wood) i Sam (Sean Astin) wędrują w kierunku Góry Przeznaczenia, aby zniszczyć Pierścień Władzy, Aragorn (Viggo Mortensen) musi stawić czoła swojemu przeznaczeniu jako król, aby zjednoczyć wolne ludy przeciwko Sauronowi i jego armii.

Obsada

Reżyseria:

Aktorzy:

Zwiastun, trailer

trailer The Lord of the Rings: The Return of the King
x

The Lord of the Rings: The Return of the King Zwiastun

Akcji

Recenzje, komentarze ( 1 )

  • "Władca Pierścieni: Powrót Króla" to trzeci i ostatni film z trylogii "Władca Pierścieni" w reżyserii Petera Jacksona, będący adaptacją słynnej powieści J.R.R. Tolkiena. "Powrót Króla" zdobył 11 Oscarów, w tym za najlepszy film, najlepszego reżysera i najlepszy scenariusz adaptowany, co stanowi rekord ilości zdobytych statuetek wraz z "Ben-Hur" i "Titanic".

    W "Powrocie Króla" widzowie mają okazję ponownie zobaczyć wielu ulubionych bohaterów, takich jak Gandalf (Ian McKellen), Legolas (Orlando Bloom) czy Gimli (John Rhys-Davies), którzy walczą u boku Aragorna i innych sojuszników. Tymczasem Frodo, Sam i Gollum (Andy Serkis) stawiają czoła swoim własnym wyzwaniom w sercu zepsutego Mordoru.

    Reżyseria Petera Jacksona w "Powrocie Króla" jest wyjątkowa, oferując widzom niezwykłe sceny akcji, w tym spektakularne bitwy, które stanowią serce filmu. Jednocześnie film zawiera wiele wzruszających scen, które podkreślają wyjątkowe relacje między bohaterami oraz ich poświęcenie w walce o przetrwanie Śródziemia.

    Wizualnie "Powrót Króla" jest oszałamiający, z pięknymi krajobrazami Nowej Zelandii oraz imponującymi efektami specjalnymi, które nadają filmowi majestatyczności. Scenografia, kostiumy oraz makijaż są dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, co przekłada się na autentyczność i realizm fantastycznego świata stworzonego przez Tolkiena.

x